İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Oyun Haberleri
  3. Among US Ücretsiz Oldu – Epic Games Ücretsiz Oyun

Among US Ücretsiz Oldu – Epic Games Ücretsiz Oyun

featured

Epic Games Store her hafta ücretsiz bir oyun sunuyor. Geçen hafta NBA 2K21 oyununu ücretsiz yapan Epic Games’te bu hafta ücretsiz olan oyun Among US ! 2020 yılının belki de en popüler oyunu demek yanlış olmaz.

Bu popüler oyun Epic Games Store üzerinden 3 Haziran kadar erişilebilir. 3 Hazirana kadar kütüphanenize eklemeyi unutmayın.

Among Us, Amerikan oyun stüdyosu InnerSloth tarafından geliştirilen ve yayımlanan ve 15 Haziran 2018’de piyasaya sürülen çevrim içi çok oyunculu bir sosyal çıkarım oyunu. Oyun, oyuncuların her birinin iki rolden birini üstlendiği; çoğu Crewmate (Türkçe: Mürettebat, mürettebat arkadaşı) ve önceden belirlenmiş bir sayıda (en az bir, en fazla 3 tane) Impostor (Türkçe: sahtekar, hain) olan, uzay temalı bir ortamda gerçekleşir. Crewmate takımının amacı, Impostor‘ları belirlemek, onları oylayarak ortadan kaldırmak ve harita etrafındaki görevleri tamamlamaktır. Impostor‘ların amacı, Crewmate takımını çeşitli yöntemlerle öldürerek ortadan kaldırmak ve onların görev yapmalarını engellemektir. 2018’de, çok az ilgi görerek piyasaya sürülürken, birçok tanınmış Twitch yayıncısı ve YouTuberlar sayesinde 2020’de popülerleşti. Oyunun popülerliğinin artmasının ardından, 2020’de, Among Us 2 adlı bir devam oyunu duyurulduysa da bir ay sonra oyun ekibi eylül ayında, planlanan devam oyunu yerine orijinal oyunu geliştirmeye odaklandığını açıkladı. Among Us, çeşitli İnternet memlerine ilham verdi ve çevrimiçi olarak büyük bir takipçi kitlesi kazandı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap