İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Çözüm
  3. Telefonunuzun Yavaş Şarj Olmasının 5 Nedeni

Telefonunuzun Yavaş Şarj Olmasının 5 Nedeni

featured
Telefonunuzun Yavaş Şarj Olmasının 5 Nedeni
Telefonunuzun Yavaş Şarj Olmasının 5 Nedeni

Bugünlerde, nerdeyse bir ya da birkaç yaşında olsa dahi telefonunuzun çeşitli sorunlar ya da arızalar yapmaya başlaması çok olağan bir şey. Hiç şüphe yok ki, teknoloji muazzam bir hızla gelişti, ama bizim kullanımımız da öyle. Bugün, büyük ölçüde telefonunuzun yavaş şarj olmasına sebep olan nedenlere odaklanacağız. Bu sorunun arkasında çeşitli nedenler olabilir. Ancak her problemin bir çözümü de vardır.

Günümüzde Cep Telefonları pek çok şeyi kendi başlarına yapacak kadar akıllıdır. Bununla beraber, hemde çok fazla enerji tüketir hale geldi. Yani, telefonunuz normalden daha yavaş şarj oluyorsa, bunun sebebi şu nedenler olabilir:


1. Uyumsuz Şarj Cihazı

Her telefonun kendine özel pil kapasitesi ve güç tüketimi vardır. Cihazın çektiği gücü en iyi kutu içerisinden çıkan fabrikasyon şarj cihazları sağlar çoğu zaman şarj kablomuz arıza yapar ve değiştirmek zorunda kalırız. Böyle bir durum da bozulan kablonun kalitesin de kablo bulmaya çalışın çünkü kablolar dahi farklılık gösterebiliyor. Şarj kablonuz bozulduktan sonra yeni kablo ile daha yavaş şarj ediyorsanız farklı kablolar deneyin.

2. Hatalı Şarj Bağlantı Noktaları


Çoğu zaman şarjımız sona yaklaştığı zaman şarja takmayı tercih ederiz ve bu telaş içinde şarj girişi noktaları hasar görebilir, yamulabilir bunun sonuncunda ise teknik destek almak zorunda kalabilirsiniz. Şarj girişine kabloyu takarken daha dikkatli olun ve büyük maliyetlere girmekten kurtulun.

3. Arka Plan Uygulamalarının Harcadığı Enerji

Çoğu telefon arka planda çalışan bir çok uygulamayı fazla pil harcamasın diye arkada uyutma işlemine alsa bile dışardan yüklediğiniz 3.parti uygulamalar arka plan da çalışıyor olabilir. Bunun için yapmanız gereken arka plan da çalışan uygulama listesini düzenli olarak temizlemek sorunun çözümü olabilir

4. Şarj Sırasında Telefonu Kullanma

Bir çoğumuzun sahip olduğu kötü bir alışkanlıktır. Telefonumuz şarjdayken görüşmeye devam edebilir , farklı sosyal medya platformlarında gezinmeye devam edebilir veya video izlemeye devam edebiliriz. Cep telefonlarımızın bu aşırı kullanımı şarj olurken bile cihazın şarjını büyük ölçüde yavaşlatabilir. Bundan kurtulmanın tek yolu, kendi alışkanlıklarımızla yüzleşmek ve en azından şarj olurken cep telefonlarını dinlendirmek.

5. Arızalı Pil
Halen daha piliniz çok hızlı bitiyorsa yada pil seviyenizde aniden düşme yaşanıyorsa piliniz arızalanmış olabilir bunun için teknik destek almalı yada eliniz yatkınsa sorunu çözebilirsiniz. Sıfır bir pil telefonunuzu çok rahatlatacaktır.


Yorum Yap

Yorum Yap