İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Akıllı Telefonlar
  3. Cep Telefonum Şarj Olmuyor Diyenler İçin 5 Çözüm Önerisi

Cep Telefonum Şarj Olmuyor Diyenler İçin 5 Çözüm Önerisi

Cep Telefonum Şarj Olmuyor

‘Cep telefonu şarj olmuyor’ sorunu cep telefonu kullanıcılarının en çok yaşadığı sorunlardan biri. Cep Telefonum Şarj Olmuyor diyenler için bir çok etkili çözüm önerisini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Cep Telefonum Şarj Olmuyor

İşten veya okuldan geldiniz tek yapmak istediğiniz telefonunuzu şarja takıp biraz dinlenmek ancak şarj sesini duymadınız veya hiçbir tepki yok kısa süreli bir moral bozukluğu sonrası yapmanız gerekenleri sizler için derledik işte telefonunuz şarj olmuyor sorunu için çözüm önerileri:

  • Telefonu yeniden başlatmak
  • Şarj için kullandığınız herhangi bir yazılım varsa kaldırmak
  • Şarj girişini temizlemek
  • Şarj girişinin kuru olduğundan emin olmak
  • Farklı şarj aleti/priz denemek

Telefonu yeniden başlatmak

Telefonlarımız da bazen yazılımsal olarak sorunlar çıkabiliyor bunun için yapabileceğimiz en iyi çözüm telefonu yeniden başlatıp şarj işlemini denemek.

Şarj için kullandığınız herhangi bir yazılım varsa kaldırmak

Şarj için kullandığınız herhangi özel bir yazılım varsa şarj işleminize etki edebilir bunun için yazılımı kaldırıp şarj etmeyi deneyin.

Şarj girişini temizlemek

Şarj giriş kısmının temiz olduğuna ve içine herhangi bir şeyin girip girmediğini kontrol etmek için elinize metal dışında ince bir plastik parçası alın ve içerisine girebilecek boyutta ise iç kısmını temizleyin. Bu işlemi yapmak için teknik servis veya telefonculardan destek alabilirsiniz.

Farklı şarj aleti/priz denemek

Belki de sorun şarj aletiniz de yada priziniz de olabilir bunun için ikisini de ayrı ayrı değiştirip deneyebilirsiniz. Sorununuzun belki de en basit çözümlerinden biri olabilir

Listemizde telefonunuzun şarj sorununa faydalı olabilecek bir kaç başlığa değindik bu önerilere rağmen halen sorununuz devam ediyorsa yapmanız gereken profesyonel teknik servis ile görüşmek ve telefonunuzu tamire vermek. Telefonunuz da son günlerde herhangi bir ıslanma veya nem aldığını düşünüyorsanız bunu teknik servis ile paylaşarak ilerde daha büyük sorunların olmasının önüne geçin.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Gametopya, en güncel oyun ve teknoloji haberleri.

Yorum Yap