1. Ana Sayfa
  2. Hosting
  3. Reseller Hosting Nedir? Reseller Hosting Seçerken Dikkat Edilecekler

Reseller Hosting Nedir? Reseller Hosting Seçerken Dikkat Edilecekler

Reseller Hosting Nedir?

Reseller Hosting , hesap sahibinin tahsis edilen sabit disk alanını ve bant genişliğini üçüncü şahıslar adına web sitelerini barındırmak için kullanabildiği bir web barındırma biçimidir . Satıcı, ev sahibinin hizmetlerini toptan satın alır ve daha sonra bunları müşterilere, muhtemelen kâr için satar.

Bayi olarak çalışırken, son müşterilerinize gerçek bir web barındırma şirketi olarak görünebilirsiniz. Aslında, yerleşik bir web sunucusunun hizmetlerini “yeniden satarsınız”. Genellikle, bir Reseller Hosting paketi satın alırsınız ve ardından bu ayrılmış kaynakları kullanarak müşterilere barındırma sağlarsınız. Bu, kendi müşterilerinizden istediğiniz ücreti alabileceğiniz için sağlıklı bir kar elde etmenizi sağlar. Her bir müşteriniz kendi Kontrol Paneli erişimini alır, böylece hesaplarını tamamen kendi başlarına yönetebilirler. Sonunda, müşterileriniz bunun sizin sunucunuz ve hizmetleriniz olduğunu düşünüyor.

Reseller Hosting nasıl çalışır?

İşte gerçek dünyadan bir örnek. Tanıdığınız birinin restoranı olduğunu varsayalım. Barındırma hakkında hiçbir şey bilmiyorlar. Ancak restoranlarının web sitesini çevrimiçi tutmak için buna ihtiyaçları olduğunu biliyorlar.

Muhtemelen şu anda ödediklerinden daha ucuz bir fiyat ve daha iyi bir hizmet verebileceğiniz için onlara web sitelerini barındırmayı teklif ediyorsunuz. Ek olarak, çoğu bayi sunabilecekleri diğer hizmetleri de içerir – web tasarımı ve geliştirme, çevrimiçi pazarlama, SEO vb.

Uzun lafın kısası, onlar barındırma hizmetini alırlar ve hizmeti sağlamak için barındırma şirketiyle ortaklık durumunuzu kullanırsınız.

Müşteriniz kendi Kontrol Panelini alır, böylece her şeyi kendi başına yönetebilir (e-posta hesaplarını yönetmek gibi). Onların gözünde gerçek barındırma sağlayıcısısınız. Erişebilecekleri arayüzlerin herhangi bir yerinde gerçek hizmet sağlayıcıdan söz edilmiyor. Öte yandan, gerçekte ödediğinizden daha yüksek bir ücret talep ederek kar elde edersiniz.

Reseller Hosting Faydaları Nelerdir?

Web barındırma karmaşık bir iştir. Güvenilir yukarı akış sağlayıcıları ile dünya genelinde birden çok konumda veri merkezleri kiralamanız veya inşa etmeniz, 24 saat vardiyalarda çalışan yüksek nitelikli bireylerden oluşan bir personel (sistem yöneticileri, teknik destek, hesap yöneticileri ve diğerleri), tüm yazılım yığınını (sunucu işletim sistemi, web sunucusu, veritabanı sunucusu, e-posta, vb.) kurmak ve sürdürmek, faturalama çözümlerini ve yedekleme sistemlerini uygulamak. Ve bu buzdağının sadece görünen kısmı.

En büyük yararı, minimum işletme ve yatırım maliyetlerinin minimum düzeyde olmasıdır. Bu arada düzenli olarak güncellenmesi gereken sunucu donanımı ve yazılımı, veri merkezi altyapısı, çalışan maaşları ve ilgili maliyetler için para harcamanıza gerek yok. Tüm bunlar, hizmetlerini yeniden satacağınız gerçek hosting tarafından halledilir.

cenuta.com bilgi birikimi ve piyasa hakimiyeti ile bu alanda güvenilir hizmetler vermektedir. Bu denli önemli bir konuda işinizi şansa bırakmanız işleyiş açısından alacağınız en büyük risklerden biri olacaktır. Deneyimli kadrosu ile Cenuta.com sizlerin tüm ihtiyaçlarını en hızlı ve güvenilir bir biçimde çözebilecek çok deneyimli bir hosting firmasıdır. Reseller hosting paketleri bağlantısına tıklayarak bu firmanın hizmetlerini inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Gametopya, en güncel oyun ve teknoloji haberleri.

Yorum Yap